Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zawieszki i broszki

( ilość produktów: 101 )

Początki zawieszek to amulety, które od zarania dziejów towarzyszyły ludziom wierzącym, że chronią ich przed złymi siłami, chorobami i zapewniają szczęście. Niektóre z nich, jak np. łapacz snów, pojawiają się we współczesnym wzornictwie biżuterii do dziś.
Kształt zawieszki wiele mówi o jej znaczeniu. Koło to upływający czas i ciągłe odradzanie się. Gwiazda – spełniające się marzenia. Serce to oczywiście miłość. Anioł symbolizuje ochronę. Materiał, z którego jest wykonana również ma swoją symbolikę. Srebro według starożytnych pomagało w kontaktach z duchami i praprzodkami. Natomiast w czasach średniowiecznych wszelka biżuteria wykonana ze złota symbolizowała mądrość i dostojeństwo.
Wraz ze zmieniającymi się czasami w tej części Europy najważniejszymi zawieszkami stały się krzyż oraz medalik. I chyba do dziś pozostają najchętniej kupowaną biżuterią. Symbolika poszczególnych wizerunków Matki Boskiej pozwala na wybranie tego jedynego medalika dla siebie lub niezwykle szanowanej i kochanej przez nas osoby.
Zawieszka, jakakolwiek by nie była, jest niezwykle wdzięcznym dodatkiem, gdyż zmiana łańcuszka może zupełnie zmienić również wygląd zawieszki co czyni ją niezwykle wszechstronnym dodatkiem.

Kruszec
Rozmiar
Długość
Średnica
Szerokość
Motyw
Cena
-
pixel